Japoński Masaż Twarzy

Japoński liftingujący masaż twarzy.

 
Masaż twarzy – odmłodzenie skóry twarzy bez skalpela.

Japoński masaż twarzy.

Piękno to oznaka zdrowia, a jak mówi starożytna tradycja rodzi się ono z trzech podstawowych struktur zdrowotnych: struktury fizycznej psychicznej i duchowej. Masaż, który za chwilę opiszemy, jest drogą do utrzymania tej harmonii, a w związku z tym naturalnego uroku i piękna. Japoński masaż twarzy jest jednym z najstarszych masaży na świecie, a wywodzi się, podobnie jak reszta masaży, ze starożytnych Chin, w których do Japonii został przeniesiony przez mnichów. Technika masażu japońskiego była modyfikowana na przestrzeni lat, udoskonalana i ewoluowała. I tak masaż japoński stał się w efekcie całym rytuałem. a on około godzinę i łączy w sobie szereg etapów wykonywanych ściśle określony sposób.

 
Efekt i korzyści masażu twarzy.

Dzisiaj masaż twarzy jest najpopularniejszym i najbardziej poszukiwanym zabiegiem. Jest w stanie znacznie poprawić stan skóry. Podczas zabiegu krążenie krwi ustabilizuje się, a odpływ i napływ limfy ulegną poprawie. Sama procedura przyczynia się do zwiększenia napięcia skóry, zwraca jej młodości i piękno.

 
Korzyści z masażu twarzy

Zapobiega pojawianiu się zmarszczek, a także zwiększa produkcję kolagenu i elastyny
Relaksuje mięśnie twarzy i aktywuje krążenie krwi, dzięki czemu produkty kosmetyczne szybko pokonują górną warstwę skóry.
Poprawia koloryt skóry i zmniejsza obrzęk.
Czyści pory
 
Masaż twarzy – zabieg

Ta procedura jest wykonywana z uwzględnieniem anatomicznych cech struktury mięśni twarzy.
Podczas zabiegu bardzo ważny jest kierunek ruchu palców. Często powinny one iść wzdłuż lokalizacji tkanki mięśniowej wzdłuż tak zwanych linii masażu. Ruch przeciwko takim liniom jest obarczony zbieraniem skóry w fałdach, a nadmierny nacisk podczas głaskania może przyczynić się do pojawienia się nowych zmarszczek. Te same czynności mogą prowadzić do pominięcia (opadanie powiek) skóry, która jest najbardziej charakterystyczna dla obszaru trójkąta nosowo-wargowego, kącików ust i obszaru górnej powieki.

Wskazania i przeciwwskazania do masażu twarzy

Podobnie jak wiele zabiegów, masaż twarzy ma również wskazania i przeciwwskazania.

Wskazaniem do zabiegu może być wprowadzenie pod skórę niektórych rodzajów korektorów żeli do zmarszczek i owalnej twarzy. Większość z nich po zabiegu przyspiesza ich główną akcję.

Ponadto masaż twarzy może być przeprowadzony, jeśli pacjent odczuwa silny dyskomfort, np. po wstrzyknięciu leku, który obejmuje toksynę jadu kiełbasianego. W takim przypadku zabieg może przyczynić się do przywrócenia funkcji mięśniowej.

Osobno warto wspomnieć o wskazaniach do masażu twarzy dla każdej kategorii wiekowej osób.

Osoby w wieku poniżej 27 lat. Głównym wskazaniem do masażu twarzy w tym wieku jest trądzik, który znajduje się na etapie kompensacji lub subkompensacji, a także porowata skóra tłusta.

Od 28 do 35-40 lat. W tym wieku naturalne procesy powstawania fibroblastów i elementy zwilżające skórę zwykle zwalniają.

Po 35-40 latach (rzadziej po 45 latach). Najczęściej pojawiają się oznaki starzenia się twarzy, szyi i dekoltu (ton i turgor skóry i mięśni zmniejszają się, pojawiają się pierwsze małe i głębokie zmarszczki, a także dodatkowe fałdy skórne w szyi i górnej powiece). Jest to bezpośrednie wskazanie do zabiegów kosmetycznych, które opierają się na masażu.
Bez względu na kategorię wiekową masaż twarzy jest istotny w obecności podwójnego podbródka, który powstał z powodu nadmiaru tłuszczu podskórnego lub niedociśnienia, a także w przypadku atonii suchej, odwodnionej skóry. Oczywiście dla każdego indywidualnego przypadku pokazano konkretną technikę masażu.

Przeciwwskazania:
Jak każdy inny zabieg estetyczny lub medyczny, masaż twarzy, szyi i dekoltu ma swoje ograniczenia.

Kategoryczne przeciwwskazania do masowania:

Obecność na skórze ostrych wysiewów infekcyjno-alergicznych (egzema, pioderma, opryszczka itp.);
Liczne pryszcze i formacje brodawkowate;
Naruszenie integralności skóry (zadrapania, otarcia, skaleczenia);
Zwiększona kruchość powierzchniowych naczyń skóry;
Po średnim i głębokim peelingu chemicznym.
Ponadto, masaż powyższych obszarów jest przeciwwskazany w obecności chorób onkologicznych pobliskich narządów, ostrego zapalenia nerwu twarzy, nadciśnienia (III etap), ostrego zapalenia zatok, zapalenia zatok, chorób układu krzepnięcia krwi.

Klasyczny masaż twarzy – rodzaje masażu twarzy

Japoński masaż twarzy korzystny wpływ na mięśnie mimiczne w obszarze uszu, nosa, oczu i ust. Schemat masażu wpływa na czoło, nos i fałdy nosowo-wargowe, policzki i bierze pod uwagę dopływ krwi, który jest wykonywany przez gałęzie poza tętnicą szyjną i tętnicami oczu.

Masaż twarzy – drenaż limfatyczny

Jest wykonywany w celu normalizacji odpływu limfy i jej normalnego krążenia w tkankach skóry. Zabieg powoduje powrót kolorytu skóry, odnowę komórek, zmniejszenie obrzęków i eliminację cienia pod oczami. Ponadto ta procedura zapobiega wiotczeniu skóry, a także powstawaniu i pogłębieniu zmarszczek.

Neurospekcyjny masaż twarzy
Jeden z najlepszych sposobów na pokonanie nagromadzonego stresu emocjonalnego. Ten rodzaj masażu nie tylko eliminuje stres i jego konsekwencje, ale także znacznie zwiększa odporność organizmu na stres.

Plastyczny (modelujący) masaż twarzy
Pozwala uzyskać zdrową cerę, odzyskać kształt. Ponadto, wykonanie takiego masażu w profilaktyce może uzyskać wyraźny efekt odmładzający, a także pobudzić gruczoły łojowe. W wyniku zabiegu następuje aktywacja krążenia krwi i normalizacja przepływu limfy w tkankach; występuje efekt rozszczepiania na obszarze podskórnej tkanki tłuszczowej; zauważalny efekt regeneracji.korzyści masażu twarzy

Efekt masażu twarzy

Po masażu twarzy obserwuje się następujące zmiany:

Poprawia się przepływ krwi;
Tkanka mięśniowa jest wzmocniona;
Skóra staje się elastyczna;
Efekt anti-aging;
Metabolizm jest aktywowany.

Dodaj komentarz